Policia Kosoves nis ndertimin e Stacionit Policore në Zubin Potok

Policia e Kosovës e vendosur për kontrolle në veri – Nis ndërtimi i stacionit policor në Zubin Potok

Sot në mëngjes makineritë e rënda filluan pastrimin e terrenit pranë shkollës fillore “Jovan Cvijiq” në Zubin Potok, përcjell “Mitropol”.

Aty Policia e Kosovës ka nisur punimet për ndërtimin e stacionit policor.

Ky veprim i Policisë siç raporton mediumi Kossev në gjuhën serbe ka shkaktuar indinjatë tek qytetarët serbë, me ç’rast ata kanë paralajmëruar një protestë.

Policia e Kosovës tashmë e ka konfirmuar se në këtë lokacion është duke u ndërtuar një stacion policor, duke bërë me dije se vendimi u mor në vitin 2018 dhe tani kanë marrë miratimin për të nisur punimet.

Herët në mëngjes sot makineri të rënda kanë filluar pastrimin e fushën në afërsi të shkollës fillore në këtë qytet.

???? Kossev