Përplasje veturash në Mitrovicë, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur gjatë ditës së shtunë në Mitrovicë, saktësisht në Shupkovc.

Në një njoftim për media, zjarrësikësit e Mitroviës kanë njoftuar se ka edhe persona të lënduar.

Ata janë dërguar për trajtim në spitalin e Mitrovicës.

“Zvogëlo shpejtësinë, shpejtësija të vret . Para pak qaste aksident komunikacioni tek vareza në Shupkoc të Mitrovicës ku ka persona të lënduar të cilët janë transferuar në spitalin e Mitrovicës , si zakonisht ndihmën e parë ofrojnë emergjenca , zjarrfikësa dhe policija . Shpresojm që të lënduarit nuk i kanë lëndimet e rënda”, thuhet në njoftim.

SHARE