Për 17 sekonda dhe me vetëm një goditje, Chimaev e nokauton kundërshtarin

Khamzat Chimaev fiton brenda 17 sekondash duke e hedhur në tokë kundërshtarin e tij, Gerald Meerschaert me grushtin e parë që lëshoi.

Me fitoren e sotme, Chimaev thyen një tjetër rekord në UFC duke u bërë luftëtari që arrin më shpejt 3 fitore në UFC (në vetëm 66 ditë).

Chimaev me goditjen e parë e hodhi në tokë kundërshtarin, duke bërë që gjyqtari ta ndërprejë meçin.

SHARE