Peja fiton ‘dramën’ ndaj Sigal Prishtinës në Ligën Ballkanike

Ka përfunduar në një triller sfida mes KB Pejës dhe KB Prishtinës në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë në kuadër të Ligës Ballkanike.

Klubi pejan triumfoi në momentet e fundit ndaj klubit kryeqytetas, në një ndeshje e cila u përcoll me diskutime të mëdha, shkruan Sinjali Sporti.

Djemtë e drejtuar nga Rami Hadar fituan derbin me rezultat 87-84 ndaj Prishtinës, me një vjedhje të topit në fund ndaj Sirkos, për të cilën referi nuk akordoi faul, duke i lejuar klubit pejan që t’i shënojë dy pikë të rëndësishme për të marrë avantazhin dhe më pas rritur epërsinë edhe përmes një gjuajtje të lirë, pasi u dha teknike nga klubi i Prishtinës për protesta.

Peja tani regjistron fitoren e 4-të në 5 ndeshje dhe renditet e treta në tabelë me 9 pikë të mbledhura. Ndërkohë Prishtina mbetet e katërta, me 3 fitore dhe dy disfata pas 5 ndeshjeve.