Parashikimi i motit për sot, temperaturat maksimale deri në 15 gradë

Për të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 11-31 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 1°C, ndërsa ato maksimale prej 13 deri në 15°C./MK