Parashikimi i motit, maksimalja 33 gradë Celsius

Në Kosovë të dielën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.