Pamje nga ajri, ushtria ukrainase godet kolonën me tanke të rusëve

Ushtria ukrainase ka publikuar pamjet e një sulmi artilerie ndaj një autokolone ruse.

Videoja është bërë dje në veri të Kievit dhe tregon një sulm artilerie nga njësia Azov mbi një kolonë automjetesh të blinduara ruse.

Raportohet se në këtë sulm janë regjistruar disa viktima./