Osmani shfaqet krah për krah me Mbretin Charles III

Presidetja e vendit, Vjosa Osmani po qëndron në Buckingham Palace, ku po merr pjesë në ceremoninë mortore të Mbretëreshës Elizabeta II.

Ajo ka publikuar disa fotografi ku shihet krahë për krahë me Mbretin Charles III dhe kryeministren e re të Britanisë së Madhe, Liz Truss.

Osmani ka shkruar se mbretëresha do të mbahet mend si një simbol i forcës dhe elasticitetit.

“Krahas Familjes Mbretërore dhe liderëve të tjerë botërorë, ne morëm pjesë në pritjen e Mbretit të HM në Pallatin Buckingham për të nderuar trashëgiminë e Mbretëreshës Elizabeth II të HM. Mbretëresha do të mbahet mend si një simbol i forcës dhe elasticitetit, dhe për angazhimin e saj të palëkundur ndaj shërbimit publik”, ka shkruar Osmani në Twitter.

SHARE