Një tërmet 4 ballësh godet Serbinë, lëkundjet ndihen edhe në Kosovë

280

Një tërmet 4 ballësh ka goditur Serbinë pak minuta më parë.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, tërmeti ishte i thellë 6 km, ndërsa zona e prekur ishte Kragujevaci dhe Trstenik të Serbisë.

Ndërkaq, sipas këtyre faqeve që matin tërmetet, lëkundjet janë ndier edhe në Kosovë.