Ndeshje e zjarrtë por pa gola, mbyllet pjesa e parë mes Holandës dhe Francës

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Holandë – Francë.

Rezultati pas 45 minuta lojë në stadumin ”Red Bull Arena” në Leipzig, është i barabartë 0-0.