Mot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare.