Mediumi gjerman për Rashicën: Raketa e Werderit drejt Bayernit

Ylli i Kosovës dhe i skuadrës gjermane Werder Bermen, Milot Rashica ka filluar të raportohet për një kalim te gjiganti gjerman Bayern Munich.

Për këtë edhe mediumi gjerman ‘Deichstube’ i ka kushtuar një artikull Milotit, pasi që po vlerësohet si një opsion mjaftë i mirë për skuadrën e Bayernit.

Sipas këtij mediumi Rashica është i shpejt dhe i fortë andaj të mbetet në Bremen është e pamundur.

Përveq Bayernit për Milotin janë të interesuara edhe disa klube të tjera ku një nga ta është Aston Villa.

Tarifa e këtij transferimi është diskutuar që mund të jetë rreth 40 milionë euro.

SHARE