Mbi 6 mijë raste aktive me Covid-19

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Gjendja me Covid-19 në vendin tonë është stabilizuar dukshëm.

Për momentin numri i rasteve aktive është 6.402

Numri total i të infektuarve ka shkuar në 106.489 raste dhe 2.210 raste të vdekjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është gjithsej 97 mijë e 877 raste.

SHARE