Malishevë, daja rrah nipin

18

Dy raste të dhunës në familje janë regjistruar dje në Malishevë.

Policia ka njoftuar se në rastin e parë, një burrë e kanosur verbalisht gruan me të cilën bashkëjetonte.

Deri të kanosja dyshohet të ketë ardhur për shkaqe xhelozie nga ana e të dyshuarit.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Ndërkaq, në rastin tjetër që ka ndodhur dje rreth orës 14:30, një burrë ka rrahur nipit e tij të mitur.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor.

Pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.