Majlinda Kelmendi në gjysmëfinale të Grand Slamit në Abu Dhabi

54

Xhudistja nga Peja, Majlinda Kelmendi sot ka treguar një formë të jashtëzakonshme në Grand Slamin në Abu Dhabi.

Kampionia olimpike është kualifikuar në gjysmëfinale dhe do të përballet me britaniken Chelsie Giles, transmeton Koha.net.

Kelmendi garon në kategorinë 52 kilogramë.