Lajçak dhe Kurti takohen në Antalia, bisedojnë për hapa që çojnë përpara agjendën e përbashkët

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka takuar sot kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurtin.

Takimi ishte në kuadër të forumit diplomatik, në Antalia të Turqisë.

“Sot në mëngjes në Antalia pata një diskutim të dobishëm me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti për hapat konkretë të ardhshëm në mënyrë që të çojmë përpara agjendën tonë të përbashkët në rrethanat aktuale”, ka shkruar Lajçak në llogarinë e tij zyrtare Twitter.