Lahi Brahimaj me të rinjtë e Gjakovës: E dhimbshme të dëgjosh brengat e tyre, me AAK-në ndryshohet situata

Të rinjtë e Gjakovës u takuan sot me Gjeneralin Daut Haradinaj, kryetarin Ardian Gjini, kandidatin për deputet Lahi Brahimaj dhe anëtarë tjerë të AAK-së,shkruan klina.info

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në FB, kandidati për deputet nga radhët e AAK-së, Lahi Brahimaj.

“Është e dhimbshme të dëgjosh brengat që kanë të rinjtë në këtë shekull por është krenari kur sheh potencialin dhe vendosmërinë që kanë për t’i dërguar proceset përpara, me ndryshu situatën në të mirë të të rinjëve dhe vendit”, ka shkruar Brahimaj.

Ai po ashtu ka njoftuar kanë marrë edhe ise dhe kanë bashkëbiseduar si t’i materializojmë ato bashkë me këta të rinj. Falënderoj sëcilin për mbështetjën dhe gatishmërinë që treguan për të përkrahur Aleancën me 14 shkurt.

Falënderoj kryetaren e ARK-së, dega Gjakovë Artnesa Krasniqi për bashkëpunimin dhe punën e shkelqyer që ka më të rinjtë e komunës tonë”, përfundon postimi i Brahimajt./Klina.info/