Kurti takohet me Roth në Tiranë: Serbia të japë llogari për sulmet terroriste

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbërritur në Tiranë në Samitin e Berlinit.

Kurti ka bërë me dije se menjëherë pas mbërritjes atje, ka takuar kryetarin e komisionit për punë të jashtme të Bundestagut, Michael Roth.

Ai i ka theksuar Roth që Sebia duhet të japë llogari për sulmet terroriste.

Postimi i plotë:

Kënaqësi takimi me Michael Roth (@MiRo_SPD), Kryetar i Komisionit për Punët e Jashtme të ???????? Bundestagut, sot në Tiranë. Theksova se sulmet terroriste kërkojnë llogaridhënie të Serbisë dhe siguri për ????????. Mirënjohës për mbështetjen e ???????? për sigurinë dhe prosperitetin e vazhdueshëm të ????????.