Kupa e Botës, Japonia mposht Gjermaninë 2:1

Ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit ndërmjet Gjermanisë dhe Japonisë në kuadër të Kupës së Botës.

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2:1 në favor të japonezëve.

Golin e parë të takimit e shënoi gjermani Yllkai Undogan nga penalltia në minutën e 33-të.

Golin e barazimit e realizoi japonezi R. Doan në minutën 75-të.

Ndërsa golin e epërsisë e shënoi T. Asano në minutën e 83-të.

Ndeshja është zhvilluar në stadiumin ndërkombëtar Khalifa në Katar të Emirateve të Bashkuara Arabe.