KOSOVA LUAN PËR FITORE: Formacionet zyrtare, Bullgari – Kosovë

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Bullgari – Kosovë në eliminatoret për Euro 2020.

Ndeshja nis në orën 20:45 minuta në Sofje.

Te Kosova, për dallim nga ndeshja me Malin e Zi, nga fillimi do të luajnë Benjamin Kololli që zëvendëson Leart Paqaradën dhe Edon Zhegrova që zëvendëson Arbër Zenelin e lënduar.

Këto janë formacionet zyrtare: