Klopp: Liverpool nuk kishte para për ta riblerë Coutinhon

Infokusi

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka pranuar se Liverpooli dëshironte ta transferonte Philippe Coutinhon, mirëpo nuk kishin para.

Coutinho i është bashkuar Bayern Munichit në formë huazimi me mundësi blerje, transmeton KosovaPress.

Tekniku gjerman tha se klubi dëshironte rikthimin e tij, mirëpo nuk kishin para për të kompletuar këtë transferim.

“Duket e çuditshme, mirëpo nuk kishim para. Klubi shpenzoj paratë që fituan nga shitja e tij. Dëshironim ta transferonim në ekip, mirëpo Barcelona fokusohej në para. Është një lojtar i mirë. Është një yll botëror, i cili mund të ndryshoj lojën”, deklaroi ai.

NGA: INFOKUSI

ETIKETA:KLOPP: LIVERPOOL NUK KISHTE PARA PËR TA RIBLERË COUTINHON

FACEBOOKTWITTERVIBER

Lajme

LAJMERrahja në Prizren, paraburgim për dy persona

Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Përgjithshëm Penal, duke vendosur …

LAJMEMercedes then ligjet e BE-së: Pranon se veturat e reja kanë sensorë sekret për lokacion

Prodhuesi i njohur gjerman i veturave luksoze, Merceses-Benz, është vënë në qend…

LAJMEIlir Deda tregon se si që në vitin 2009 Shpend Ahmeti të hynte në AAK

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka kujtuar vitin 2009, që sipas tij, lidh gj…

LAJMEDjali i Ismet Beqirit angazhohet në programin për praktikë në BQK

Në vazhdën e punësimeve politike në Bankën Qendrore të Kosovës, në këtë instituc…

LAJMELDK thërret Këshillin e Përgjithshëm të premten, a do ta zgjedhin edhe kandidatin për kryeministër?

Lidhja Demokratike e Kosovës ka ftuar për të premten mbledhjen e Këshillit të Pë…

Sport

SPORTNeville: Pogba, si gjithnjë egoist

Legjenda e Manchester United, Gary Neville ka thënë vetëm fjalë të këqija për me…

SPORTKlopp: Liverpool nuk kishte para për ta riblerë Coutinhon

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka pranuar se Liverpooli dëshironte ta tran…

SPORTJa arsyeja pse Neymar nuk po transferohet dot te Barcelona

Më 18 shkurt në Nyon, u mbajt një mbledhje e Komitetit Strategjik të UEFA-s për …

SPORTPas Messit dhe Suarezit, dëmtohet tjetër sulmues i Barcelonës. Mungon…

Ousmane Dembele i është bashkuar Lionel Messit dhe Luis Suarezit në listën e dëm…

SPORTGoli “alla Ibra” me fanellën e Fenerbahçes, Muriqi: Jam shumë i lumtur, shpresoj që Emre …

Vedat Muriqi e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e tij me skuadrë…

Rozë

ROZËDemi Rose e vetme në xhungël! – FOTO

Demi Rose shfaqet tepër joshëse në Bali, Indonezi, gjatë një seti fotografik në …

ROZËBella Thorne në një “shfaqje topless”

Ajo nuk është trembur asnjëherë kur bëhet fjalë për postimin e gjërave nga më të…

ROZËRita Ora tregon format perfekte, nuk i lë vend imagjinatës (Fotot)

Rita Ora po shijon pushimet e saj në Itali. Dhe këngëtarja shqiptare ka tërhequr…

ROZË‘Rivale’ në ekran dhe në plazh, pushimet përrallore të moderatoreve sportive (Fotot)

Moderatoret sportive të ekraneve shqiptare kanë nisur pushimet. Përveç se në emi…

ROZËÇfarë formash, Farrah Abraham i lë pa fjalë të gjithë (Fotot)

Ajo mori një tjetër raund të injeksioneve për forcimin e të pasmeve pesë ditë më…

Të Fundit

SPORTNeville: Pogba, si gjithnjë egoist

Legjenda e Manchester United, Gary Neville ka thënë vetëm fjalë të këqija për me…

SPORTKlopp: Liverpool nuk kishte para për ta riblerë Coutinhon

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka pranuar se Liverpooli dëshironte ta tran…

SPORTJa arsyeja pse Neymar nuk po transferohet dot te Barcelona

Më 18 shkurt në Nyon, u mbajt një mbledhje e Komitetit Strategjik të UEFA-s për …

SPORTPas Messit dhe Suarezit, dëmtohet tjetër sulmues i Barcelonës. Mungon…

Ousmane Dembele i është bashkuar Lionel Messit dhe Luis Suarezit në listën e dëm…

SPORTGoli “alla Ibra” me fanellën e Fenerbahçes, Muriqi: Jam shumë i lumtur, shpresoj që Emre …

Vedat Muriqi e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e tij me skuadrë…

SPORTSanchez zgjedh numrin që do të mbaj në fanellën

Alexis Sanchez do të largohet nga Manchester United, dhe do t’i bashkohet …

SPORTValsi i sulmuesve, Monaco në garë për Mauro Icardi

Mauro Ikardi vazhdon të insistojë për të shkuar te Juventus në merkaton e kësaj …

SPORTPërpiu prerësen e thonjve, në QKUK ia largojnë përmes ndërhyrjes

Trajneri i Juventus Maurizio Sarri është diagnostifikuar dhe tani po kurohet për…

SPORTRoma e vetme në garë/ 20 mln euro që kërkojnë për Hysaj

Plot 20 milionë Euro që kërkon Napoli për largimin e Elseid Hysajt, e ka bërë si…

SPORTËshtë zyrtare! Mario Balotelli pjesë e Brescia

Është zyrtare, futbollisti italian Mario Balotelli bëhet pjesë e ekipit të Bresc…

SPORTUnited kërkon nga Bailly të qëndroj

Manchester United nuk dëshiron ta shesë mbrojtësin, Eric Bailly. Mediat angleze …

SPORTKombëtarja e Argjentinës publikon listën e të grumbulluarve për miqësoret

Kombëtarja e Argjentinës do të luaj dy miqësore në muajin shtatorë. Në fillim do…

SPORTCoutinho zgjedh numrin e fanellës në Bayern Munich

Pak çaste më parë u zyrtarizua edhe huazimi i Philippe Coutinho te Bayern Munich…

SPORTPSG dhe Juve pranë bisedimeve për Dybala

Paris Saint-Germain synon të përforcohet pas fillimti me humbje të sezonit të ri…

SPORTPerformanca brilante e Joao Felix në debutim

Atletico Madrid mori një fitore të vuajtshme mbrëmë ndaj Getafes, pas fitores mi…

SPORTSot dalin në shitje biletat e ndeshjes Kosovë – Çeki

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se sot në orët e pasdites do të …

SPORT“Coutinho do të jetë lojtari me i mirë në Gjermani”

Mesfushori i Liverpoolit, Marko Grujiç, ka thënë se mesfushori i Barcelonës, Phi…

SPORTNeymar s’largohet pa ia gjetur zëvendësuesin, thotë trajneri i PSG

Trajneri i Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel, ka përjashtruar mundësinë e largi…

SPORTDani Alves ‘ndez’ Sao Paulon, shënon gol në debutim-VIDEO

Dani Alves ditën e djeshme debutoi me fanellën e Sao Paulos. Braziliani arriti q…