Kështu do të jetë moti sot në vend

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe reshje shiu.

Reshjet e shiut vende-vende do të shoqërohen me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin nga 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius.