Kamioneta godet për vdekje një fëmijë 1 vjeçar në Prishtinë

Një fëmijë i moshës 1 vjeçare ka humbur jetën tragjikisht në një aksident trafiku në orët e mëngjesit.

Kamioneta dyshohet se ka goditur një fëmijë në rrugën “Mehmet Ali Vironi” në Prishtinë.

Përveç policisë lajmin për këtë ngjarje tragjike e ka bërë të ditur edhe nëna e fëmijës përmes një postimi në Facebook.

Sipas Policisë fëmija nuk ka mundur tu bëjë ballë lëndimeve dhe ka ndërruar jetë. Ndërkaq, ngasësi i kamionetës është dërguar në ndalim për 48 orë.

SHARE