Iljasa Zulfiu rikthehet në Kosovë, nënshkruan me Dritën

Pas një aventure disa mujere në Kazakistan, Iljasu Zulfiu është rikthyer në Superligën e Kosovës.

Ai është bashkuar me skuadrën e Dritës, ku ka nënshkruar kontratë tre vjeçare

Zulfiu nga muaji janar ishte pjesë e skuadrës Zhenis Astana në Kazakistan.

26-vjeçari me cili është nga Lugina e Preshevës, në të kalurën ishte pjesë e Dukagjinit.

Ai kishte veshur edhe fanellën e Malishevës dhe Flamurtarit, gjithashtu ishte edhe pjesë e ekipit të Laçit në superioren shqiptare