Ilir Mustafa bashkohet me KF Dukagjinin.

Zyrtare; Ilir Mustafa bashkohet me Dukagjinin.

Futbollisti talentuar Prizerenas, i cili luan ne pozitën e mesfushorit bëhet pjesë e jonja. Mustafa gjatë sezonit të kaluar ishtë pjesë e skuadres nga ky qytet Liris ku zhvilloj 30ndeshje për 90’minuta nga gjithesejt 33 xhirot, aty edhe u zhvillua si futbollist. Iliri ishtë edhe me grupmoshat u19, të Kosovës ne disa ndeshje me trajnerin zt.Ramiz Krasniqi.

Ne i urojm mirë se ardhje, dhe shumë sukses.