Haradinaj: Për shkak të koronavirusit, nuk do të ketë manifestim të “Epopesë së Dukagjinit”

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka deklaruar se për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, nuk do të ketë manifestim për Epopenë e Dukagjinit në Gllogjan.

Ai tha se të rënët do të kujtohen dhe nderohen nga shtëpitë, me respekt e krenari.

Haradinaj shtoi se dëshmorët janë shtylla e shtetit dhe historia që nuk harrohet kurrë.

Postimi i plotë: