Hajnat vjedhin para në një xhami në Gjakovë

Persona të panjohur kanë vjedhur para në një xhami në Gjakovë.

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur mesditën e së dielës.

Ende nuk dihet shuma e parave të vjedhura, ndërkaq rasti është nën hetime.

“Gjakovë, 31.10.2021 – 15:10. Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se persona të pa njohur kanë depërtuar në xhami dhe kanë vjedhur nga arka para. Nuk dihet vlera e parave të vjedhura. Rasti është duke u hetuar”, ka njoftuar polciia.