Gjilani vazhdon tutje në Evropa Ligë

Skuadra e Gjilanit ka arritur që me rezultat 1:3 ta mposhtë klubin nga San Marion, Tre Penne.

Kështu, klubi kosovar hyn në histori, pasi arrin të kualifikohet në fazën tjetër të garave në Evropa Ligë.

Të parët shënuan vendasit përmes Gai në minutën e 16’të të duelit, por djelmoshat e Mezanit nuk u dorëzuan dhe kështu shënuan edhe tri herë të tjera.

Me golin e Nikaç në minutën e 24′, pastaj me Hajdarin (64′) dhe Hilen krejt në fund, Gjilani arriti të kualifikohet në ruandin e dytë të fazës preleminare të Evropa Ligës.

Kutjojmë se ndeshje e radhës Gjilani do ta luajë kundër skuadrë nga Qipro, Apoel FC.

SHARE