Formacionet zyrtare: Celta Vigo – Mallorca, Muriqi titullar

Mallorca është mysafire e Celta Vigos, në kuadër të xhiros së 27-të në La Liga 

Ndeshja fillon nga ora 18:30 dhe do të zhvillohet në stadiumin “Abanca Balaidos”.

Vendasit janë në vendin e 11 me 32 pike, kurse mysafirët ndodhet në vendin e 16 me 26 pikë.

Në këtë takim, titullar do të jetë reprezentuesi i Kosovës, Vedat Muriqi.

Të dy trajnerët tashmë kanë paraqitur edhe formacionet zyrtare:

Celta Vigo:

Mallorca: