Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e javës së 33-të në Superligë

Në fundjavë do të zhvillohet xhiro e 33-të e AlbiMall Superligës së Kosovës në futboll.

FFK-ja ka caktuar gjyqtarët të cilët do të ndajnë drejtësinë e këtyre ndeshjeve,

Derbi i kësaj jave zhvillohet ditën e diel në qytetin e Gjilanit, ku Drita do të jetë nikoqire e Ballkanit.

Drejtësinë në ndeshjen e cila mund të vendos kampionin e ri të Kosovës, do ta ndaj gjyqtari Genc Nuza.

Një ndeshje mjaft interesante do të zhvillohet të dielen në stadiumin ”Fadil Vokrri” mes Prishtinës dhe Gjilanit.

Kjo ndeshje do të gjykohet nga Daradan Çaka.

Më posht i gjeni gjyqtarët e të gjitha ndeshjeve të xhiros së 30-të të Superligës së Kosovës.