Balli Kombëtar Shqiptar të enjtën viziton lapidarin e Ymer Berishës në përvjetorin e 78 -të

Nesër (11.07.2024) do të përkujtohet profesori i ndjerë Ymer Berisha nga fshati Gjurgjevik i Madh i Klinës në përvjetorin e vrasjes së tij.

Berisha u privua nga jeta në vitin 1946 megjithatë vazhdon të shquhet kontributi dhe vepra e tij.

Në ora 11:00 nesër tek lapidari i tij te Shkolla Fillore në Gjurgjevik të Madh, në shenjë përkujtimi dhe respekti do ta vizitoj kryetari i Ballit Kombëtar Shqiptar Nikollë Prekaj ku edhe do të vendos lule./Klina info/