87 vetura dalin në ankand, fillojnë nga 200 euro

Një tjetër ankand i madh është shpallur në Greqi , duke u dhënë mundësinë të interesuarve të blejnë një makinë të përdorur me një çmim shumë të ulët.

Magazinat duket se janë boshatisur në Doganën e Komotinit. ADDE njoftoi se ankandi është caktuar për të mërkurën, 4 maj në ora 10:00.

Ankandi do të përfshijë një sërë mundësish, duke përfshirë 87 makina pasagjerësh për qarkullim, me çmime që fillojnë nga 200 euro.

Ky ankan ofron një Ford G alaxy të vitit 1999 me motor benzine 2300 cc, si dhe dy Opel Vectra.

Njëra është e vitit 1998 dhe fuqizohet nga një motor benzine 1799 cc, dhe tjetri është i 1999 dhe ka një motor 2 litra benzinë.

Në listën e mundësive përfshihen edhe disa modele të prodhuara në vitin 2000, si Nissan X-Trail i vitit 2005 (850 euro) me motor benzine 2.5 litra, Volvo S60 i vitit 2003 (1050 euro) me motor benzinë 1984 cc, por edhe një VW Passat (700 euro) e vitit 2002 me motor benzine 1756 cc.

Në dispozicion është gjithashtu një Opel Corsa me naftë (2000 euro) me motor 1700 kuaj fuqi dhe viti i prodhimit në 2003, një VW Passat Variant me naftë (800 euro) i vitit 2004 me motor 1896 cc, por edhe një Mercedes -Benz me naftë 2 , E270 ( euro) e vitit 2003 me motor 2.4 litra.

Një Ford Mondeo (900 euro) i vitit 2005 me motor 2 litra benzinë dhe një Ford Maverick (2200 euro) i vitit 2004 me motor benzinë + LPG 2261 cc.

Së fundi, është një VW Eos i vitit 2006 (5000 euro) me motor 1984 cc me benzinë, ndërsa është edhe një Jaguar X-Type e vitit 2008 (5500 euro) me motor 2.2 litra me naftë.

Vihet re se shuma e garancisë së pjesëmarrjes në ankande për automjetet në qarkullim është 300 €.

Sapo të përfundojë ofertimi i çdo automjeti, ofertuesi duhet të paguajë një avans prej 20% të çmimit të ofertimit në Fondin e Doganës së Komotinit. /abcnews.al/