380 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në Kosovë janë 380 raste aktive me virusin COVID-19.

Në 24 orët e fundit një person ka vdekur si pasojë e koronavirusit, ndërsa janë regjistruar shtatë raste të reja dhe janë shëruar 26 pacientë.

Deri më tani, në Kosovë janë administruar 1 milion e 602 mijë e 881 doza të vaksinave, ku me dozën e parë janë vaksinuar 848 mijë e 452 persona ndërsa me të dy dozat janë vaksinuar 754 mijë e 429 persona.

SHARE