10 boksierët më të mirë në botë të peshave të rënda

Tyson Fury dhe Anthony Joshua pritet që shumë shpejt të përballen mes vete në kategorinë e pesahve të rënda në boks,

Por, revista “The Ring” tashmë e ka përcaktuar më të mirin mes tyre.

Sipas kësaj reviste, Fury është boksieri më i mirë në kategorinë e peshave të rënda në boks.

Këta janë 10 boksierët më të mirë në botë të peshave të rënda sipas “The Ring”:

1. Tyson Fury

2. Anthony Joshua

3. Dillian Whyte

4. Deontay Wilder

5. Luis Ortiz

6. Andy Ruiz Jr

7. Alexander Povetkin

8. Joseph Parker

9. Michael Hunter

10. Oscar Rivas