video nga Aksident i rëndë në Pejë,

Një aksident i rëndë trafiku në mes dy automjetesh ka ndodhur pak pas orës 18:00 në hyrje-daljen e Pejës, në tranzitin e ri të magjistrales Pejë-Prishtinë.

Nuk dihen shkaqet që kanë çuar në këtë aksident, por mendohet që shkaktarë i parë të jetë shpejtësia.

“4 persona janë dërguar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Pejës, si pasojë e lëndimeve të marra. Oficerët hetues të trafikut janë në vend-ngjarje, dhe po merren me rastin”. Është kjo deklarata e parë e zëdhënësit për Media të Policisë Rajonale të