Vdiq aktori Rasim Thaçi-Cima

Ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare aktori i njohur, Rasim Thaçi- Cima.

Lajmi është i ditur nga familjarët e aktorit.

Ai ka disa ditë që ishte duke vujtur nga Covidi-19 dhe ishte i shtrirë në Klinikën Infektive.

Rasim Thaçi, i cili për publikun njihet si Cima do të mbetet në kujtesën e publikut me rolet e tij të shumta komike.