Vdes veterani i UÇK’së nga Ceroviku, Nuredin Dakaj

Ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së nga fshati Cerovik i Klinës, Nuredin Dakaj.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër (e hënë) në ora 14:00 në varrezat e dëshmorëve, në Grabanicë.

Këtë e kanë bërë të ditur Kryetari i Shoqatave të Dala nga Lufta e Fundit, dega në Klinë, Hajdin Balaj.

Balaj njëherit i ka shprehur ngushëllime familjes së veteranit dhe bashkëluftëtarëve të tij.