Vdes sundimtari shumëvjeçar i Emirateve Arabe, miku i madh i Kosovës

Ka ndërruar jetë presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan. Sundimtari shumëvjeçar ndërroi jetë në moshën 73 vjeçare.

Ministria e Çështjeve Presidenciale të Emirateve të Bashkuara Arabe shpalli një periudhë zie 40-ditore dhe një pezullim tre-ditor të punës në të gjitha ministritë dhe sektorin privat duke filluar nga e premtja