Vdes Silvio Berlusconi

Ka vdekur ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, në moshën 86-vjeçare.

Ai vdiq në spitalin San Raffaele në Milano, raportojnë mediat italiane.

Berlusconi  për herë të parë u bë kryeministër në vitin 1994 dhe drejtoi katër qeveri deri në vitin 2011.