Vdes edhe një prokuror i Kosovës, ishte i infektuar me koronavirus

Prokurori, Esat Ademi ka vdekur sot si pasojë e infektimit me koronavirus,

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerit, përmes rrjetit social Facebook.

“Sot nga Covid 19, paska ndrru jete edhe Prokurori Esat Ademi, nje njeri qe ishte i veçantë, profesional dhe nje njeri i ndershem . Zoti e shperblefte me parajse do mbetesh gjithnje ne mendjet e zemrat tona”, thuhet në njoftim.