Vazhdon të jetë në gjendje të rëndë personi i plagosur me armë zjarri në Gjakovë

Personi i cili u plagos me armë zjarri gjatë ditës në Shkugëz të Gjakovës vazhdon të jetë në gjendje të rëndë.

Kështu bëri të ditur për Klankosova.tv mjeku kujdestar në Qendren Klinike dhe Universitare të Kosovës Ejup Govori.

Govori tha se viktima është sjell pa vetëdije dhe me gjakderdhje të madhe në kokë nga arma e zjarrit.

“Vazhdon të jetë në gjendje të rëndë. Ka ardhur pa vetëdije me gjakderdhje të madhe në kokë nga arma e zjarrit. Personi gjendet në gjendje terminale”-tha Govori.

SHARE