Vazhdojnë suksesshëm, KB Dardanët mposhtin KB Borean

Klubi Basketbollistik Dardanët sot ka luajtur lojën e fundit të kampionatit ku triumfoi me fitore ndaj KB Borea.

Loja u përmbyll 88 me 83 për basketbollistët nga Klina.

Në një postim në faqen zyrtare KB Dardanët shkruajnë:

Klubi ynë ende pa i mbushur nje vite themelim kemi pasur suksese mjaft te mira fal angazhimit te trajnerve,lojtarve me
angazhim maksimal kemi fituar kupen e Kosoves ne ligen e dyte ne basketboll,dhe me fitoren ndaj KB Borea perfunduam kapionatin ne vendin e pare.Klubi ne playoff do te ballafaqohet me vendin e katert ne tabel dhe shpresojm qe te inkuadrohemi ne ligen e pare.

SHARE