Van Dijk ende beson në titullin e Premierligës: “Të bëjmë punën tonë e të presim çfarë do të ndodhë mes City e Brighton”

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk, ka paralajmëruar Manchester Cityn se ata nuk mund të jenë të qetë në ditën e fundit të sezonit në Premierligë.

Kampionët në fuqi, City udhëton te Brighton me një pikë më shumë se Liverpooli, që pret Wolves në Anfield.

“Redsat” duhet të mposhtin Wolves dhe të shpresojnë për një ndihmë nga vendi i 17-të Brighton & Hove Albion për të fituar për herë të parë Premierligën pas 29 vitesh.

Van Dijk refuzon të humbasë shpresat, sidomos në një javë ku ata mposhtën Barcelonën duke u kthyer nga tre gola diferencë në një gjysmë finale të paharruar në Ligën e Kampionëve në Anfield, ku triumfuan 4-0.

“Gjithçka është ende në lojë, ju duhet të jeni realist. Mënyra se si City ka luajtur gjithë sezonin të gjithë presin që ata të fitojnë. Por kurrë nuk i dihet dhe tani do fokusohemi që të mposhtim Wolves, sepse edhe kjo është e vështirë.”, tha Van Dijk.