Tyson Fury premton që në këtë rund do ta nokautojë Wilderin

Tani më është afruar dita e meçit të pritur nga shumë fansa të sportit të boksit. Fury dhe Wilder do të përballen në Las Vegas për tirullin WBC në kategorinë e peshave të rënda.

Mirëpo ‘lufta’ e tyre ka filluar edhe në rrjetet sociale tani pas postimit të Wilderit ka reaguar edhe Fury i cili ka postuar një fotografi dhe ka shkruar 2 runde, shkruan IndeksOline.

Kjo gjë bëri që fansat ta marrin këtë si premtim nga Fury që ai do ta nokautojë kundërshtarin brenda dy rundeve.

Të dy boksierët ishin përballur edhe më parë ku meçi kishte përfunduar me barazim.

SHARE