Trepça pëson një ‘goditje’ të madhe, largohet futbollisti i njohur (FOTO)

Amir Prishtina ka vendosur që të largohet nga KF Trepça.

Futbollisti e ka bërë të ditur vet një lajm të tillë në llogarinë e tij, derisa ka falenderuar të gjithë për përkrahjen.

“Që nga sot nuk jam më pjesë e Trepçës. Shfrytëzoj rastin të falënderoj bashkëlojtarët, shtabin teknik për bashkëpunimin dhe përkrahjen”, ka shkruar Prishtina.


Ky i fundit më parë është aktivizuar te skuadra e Vushtrrisë.