Top golashënuesit në ligën gjermane, ja në cilën pozitë rënditet Rashica

Bundesliga është një nga ligat më të forta të futbollit, ku ka mjaftë ekipe kualitative andaj ka edhe konkurencë të madhe.

Por sa i përket golashënuesve gjatë sezonit 2019-2020 në vendin e parë rënditet futbollisti i Bayern Munich, Robert Lewandowski i cili deri më tani ka gjithësej 18 gola.

Pas tij në vendin e dytë rënditet futbollisti i Leipzig, Timo Werner me 16 gola, kurse futbollisti kosovar, Milot Rashica rënditet në vendin e tetë me 7 gola në këtë sezon.

Milot Rashica po ashtu ka shënuar një gol fantastike në ndeshjen e kaluar kundër Bayern Munich, dhe në çdo ndeshje me Werderin është duke treguar që është një futbollist me një të ardhme të ndritur.

SHARE