Tërmeti i fuqishëm në Durrsë, ja epiqendra dhe magnituta  

Një tërmet i fuqishëm ka goditur vendin tonë në orën 02:47.

Tërmeti ishte me magnitutë 4.8 dhe epiqendër kishte Detin Adriatik.

Epiqendra e tërmetit ishte 9km në veri të Durrësit dhe 33km në perëndim të Tiranës.

Lëkundjet e forta u ndjenë në disa qytete.