Takohen Mustafa dhe Kurti

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti sot kanë zhvilluar një takim në hotel “Sirius” në Prishtinë, raporton Ekonomia Online.

Temë e diskutimit ka qenë koalicioni i mundshëm mes dy partive.

Megjithëkëtë ende nuk dihet nëse janë pajtuar apo jo për koalicionin parazgjedhor.

30 gushti është dita e fundit që partitë mund të dorëzojnë në KQZ, koalicionet parazgjedhore.