Takohen Kurti dhe Thaçi në ora 15:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duket se më në fund do të takohen me njëri –tjetrin, shkruan IndeksOnline.

Në një konferencë për media, Kurti ka bërë të ditur se sot do të zhvilloj një takim me presidentin në ora 15:00.

Ky takim që do të zhvillohet sot po vjen pas dhjetra ftesave që janë bërë nga Thaçi e Kurti.

Pritet që ata të diskutojnë për politikën e jashtme.

“Po do të ketë takim sot, siç kamë deklaruar.Do të takohemi sot në orën 15:00”, ka thënë ai./

SHARE