Sulm i armatosur para Gjykatës në Stamboll, raportohet për disa viktima

Dy persona janë qëlluar për vdekje teksa tentonin të sulmonin një gjykatë në Stamboll ditën e sotme.

Këtë lajm e ka bërë të ditur tha ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya.

Një burrë dhe një grua u vranë pasi tentuan të sulmonin në një pikë kontrolli të sigurisë në gjykatën e Caglayan në mëngjes, tha Yerlikaya në mediat sociale.

Në këtë incident mbetën të plagosur pesë persona, mes të cilëve tre policë.

“Përgëzoj policët tanë heroikë. I uroj shërim të shpejtë të plagosurve tanë”.